kredyt gotówkowy na 14000 zł w banku

Kredyt gotówkowy na 14000 zł w banku? Gdzie po taki kredyt? Jaki bank wybrać?

Kredyt gotówkowy 14000 zł można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Kredyt jest wypłacany na wskazane konto lub może być wypłacony w gotówce w oddziale banku. W Polsce kredyt gotówkowy jest spłacany w ratach miesięcznych.

Poza zdolnością i wiarygodnością kredytową należy również posiadać dowód osobisty lub inny dokument poświadczający naszą tożsamość oraz zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach (w przypadku emerytów i rencistów – odcinek renty lub emerytury). Wniosek kredytowy można wypełnić w domu i zanieść do placówki bankowej lub jeżeli jest to kredyt gotówkowy online, zrobić to przez internet.

Kredyt gotówkowy 14000 zł bankowy

Poniżej można znajduje się lista propozycji kredytowych w bankach: kredyt gotówkowy na 14000 zł.

14000 zł kredyt gotówkowy

Jeżeli masz kilka kredytów i pożyczek bankowych, zamiast kilku rat płaconych w różnych terminach, można je połączyć w jeden kredyt konsolidacyjny.

Po skontaktowaniu się z bankiem i sprawdzeniu zdolności kredytowej otrzymamy wstępną decyzję kredytową. Ostateczna decyzja będzie uzależniona nie tylko od zdolności kredytowej, ale również od historii kredytowej po uzyskaniu raportu z BIK. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi o bieżących zobowiązaniach, jak i o wcześniej spłacanych kredytach i pożyczkach. Odnotowane opóźnienia w spłacie kredytów najczęściej powoduje, że bank odmówi udzielenia kredytu.

Pozytywna decyzja, to udzielenie kredytu i jego wypłata. Zabezpieczeniem kredytu gotówkowego może być zgoda współmałżonka na zaciągnięcie kredytu, poręczenie osób trzecich lub jego ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy na 14000 zł z reguły jest udzielany maksymalnie na 6-7 lat, ale przy zdecydowanie większych kwotach, nierzadko można spotkać propozycje i na 10 lat. Najczęściej jednak maksymalny czas spłaty nie przekracza czasu, na jaki mamy podpisaną umowę o pracę. Nie trzeba dodawać, że w najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony.

Tani kredyt gotówkowy na 14000 zł

Niekoniecznie, ponieważ kredyty gotówkowe należą do najdroższych produktów kredytowych. Oprocentowanie nominalne może wynieść nawet i 10 proc. w skali roku (maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego nie może przekroczyć 4-krotności stopy lombardowej NBP).

Ale oprocentowanie nominalne nie jest jedynym kosztem, bowiem poza odsetkami jest jeszcze jednorazowa prowizja od wysokości kredytu czy jego ubezpieczenie.

Porównując zatem kredyty gotówkowe na 14000 zł powinniśmy zatem brać pod uwagę jego koszt całkowity oraz RRSO. Tylko w ten sposób możliwe jest porównanie kredytów gotówkowych i wybór tańszego rozwiązania.

Niska rata kredytowa nie oznacza, że kredyt jest tani

Rata kredytowa będzie zawsze niższa, jeżeli:

  • bierzemy mniejszy kredyt,
  • wydłużamy czas jego spłaty.

Kredyt gotówkowy na 5000 zł na 2 lata z RRSO na poziomie 9,17%, to rata ok. 227 zł. Taki sam kredyt, ale na 3 lata z RRSO wynoszącym 9,92%, to rata kredytowa niższa i wynosi ok. 160 zł. Czy ta druga opcja będzie tańsza? Nie. Nie tylko kredyt jest droższy, ale i całkowity koszt będzie większy, ponieważ zapłacimy więcej odsetek – przez dłuższy czas spłacamy kredyt.

Należy również wziąć pod uwagę, że spłata kredytu może odbywać się w wariancie rat równych lub malejących.

W przypadku rat stałych,  każda rata jest taka sama. Raty malejące powodują, że w na początku spłaty kredytu płacimy raty wyższe w porównaniu do systemu rat równych, ale z każdym kolejnym miesiącem są one coraz niższe. I jest to opcja, która powoduje, że kredyt jest tańszy, ale musimy mieć wyższą zdolność kredytową.

A ile wyniesie rata kredytowa w przypadku kredytów gotówkowych na 20 tys. zł? Przeczytaj: Kredyt gotówkowy 20 tys. zł. W jakim banku najtaniej?

Na koniec należy wspomnieć o oprocentowaniu kredytów gotówkowych: stałe lub zmienne. Oprocentowanie stałe gwarantuje, że poziom oprocentowania w całym okresie kredytowania nie ulegnie zmianie, nawet w sytuacji podwyżki stóp procentowych przez RPP. Oprocentowanie stałe stosowane jest w przypadku kredytów krótko i średnioterminowych.

Zmienne oprocentowanie może ulec zmianie w przypadku zmian stóp procentowych, a tym samym wysokość rat kredytowych może wzrosnąć lub zmaleć. Stosowane w przypadku kredytów gotówkowych długoterminowych.