gdzie po kredyt konsolidacyjny? Banki oraz propozycje kredytowe

Gdzie po kredyt konsolidacyjny? W jakim banku „połączyć” kredyty w jedno zobowiązanie? Poniżej znajduje się zestawienie banków, z którymi można skontaktować się w sprawie konsolidacji kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny (niekiedy zwany również pożyczką konsolidacyjną), to nowy kredyt bankowy, zaciągany po to, aby spłacić inne zadłużenia bankowe. Zamiast kilku zobowiązań kredytowych, w różnych bankach, po przeprowadzonej konsolidacji mamy tylko jeden kredyt. Z reguły jest to kredyt z mniejszą ratą kredytową niż suma rat, które były płacone poprzednio. I to jest główny cel i plus konsolidacji: obniżenie raty, aby odzyskać płynność finansową.

Jakie produkty można skonsolidować?

Najczęściej konsolidowane są kredyty i pożyczki gotówkowe. I mówimy wówczas o kredytach konsolidacyjnych gotówkowych. Ale banki skonsolidują również i kredyt ratalny, jak i kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe lub hipoteczne (jest to kredyt konsolidacyjny hipoteczny), a także zadłużenie na karatach kredytowych czy debety w ROR.

Jakie konkretnie produkty będziemy mogli skonsolidować zależy już od samego banku. Może być tak, że nie można skonsolidować kredytów posiadanych w tym samym banku, innych kredytów konsolidacyjnych lub jest określona minimalna kwota konsolidacji.

Podsumowując, gdzie po kredyt gotówkowy? Przeglądając oferty kredytów warto nie tylko sprawdzić jaki jest koszt całkowity danego kredytu (decyduje to o „cenie” kredytu), ale także co w danym banku można skonsolidować. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że oferowane są kredyty konsolidacyjne przez internet, a to oznacza, że wszystkie formalności kredytowe załatwimy telefonicznie i online.

Czy kredyt konsolidacyjny, to zawsze najlepsze rozwiązanie? Niekoniecznie. Jest to droższe rozwiązanie, niż gdybyśmy spłacali kredyty i pożyczki bez ich konsolidowania. Główne minusy:

  • jest to nowy kredyt, a zatem zapłacimy zapewne prowizję, odsetki, koszty dodatkowe,
  • być może będzie trzeba zapłacić opłatę za wcześniejszą spłatę kredytów (należy to sprawdzić),
  • znaczne obniżenie wysokości nowej raty będzie możliwe tylko wówczas, jeżeli zdecydowanie wydłuży się czas jego spłaty (przy kredytach konsolidacyjnych gotówkowych jest to możliwe nawet i na 10 lat). Im dłużej jest spłacany kredyt, tym więcej odsetek od kredytu trzeba zapłacić.

gdzie po kredyt konsolidacyjny banki

Prowadzisz działalność gospodarczą? Kredyty i pożyczki bankowe i niebankowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej sprawdzisz TUTAJ.