wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową, jeżeli zamierzamy wziąć kredyt w banku? Najlepszą metodą jest kontakt z wybranym bankiem. Od zdolności kredytowej, jak i również wiarygodności kredytowej zależy, czy dostaniemy kredyt lub pożyczkę w banku. Im nasza zdolność kredytowa jest większa, tym na większy kredyt możemy liczyć.

Zdolność kredytowa jest wyliczana przez banki w podobny sposób, ale inna może być waga poszczególnych czynników. Dlatego jej wyliczenia w poszczególnych instytucjach mogą się (czasami dość istotnie) różnić.

Wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej

Wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej? I tutaj nasuwa się kolejne pytanie: czy warto korzystać z kalkulatorów do wyliczania zdolności kredytowej, które znajdziemy na wielu serwisach finansowych? Nie. I tutaj można wyróżnić kilka powodów:

  • wyliczenia kalkulatora zdolności kredytowej są szacunkowe,
  • nie biorą pod uwagę wszystkich elementów,
  • czynniki mają jednakową wagę,
  • wyliczenia mogą się znacznie różnić od wyliczeń w banku.

Aby dowiedzieć się jaka jest nasza zdolność kredytowa, to nie ma lepszego sposobu na jej sprawdzenie, jak tylko kontakt z wybranym bankiem.

W przypadku, kiedy zainteresowany jesteś kredytem lub pożyczką gotówkową, to TUTAJ wybierzesz zarówno bank (sprawdzi Twoją zdolność kredytową), jak i sprawdzisz dostępne propozycje kredytów.

Po zapoznaniu się z propozycjami kredytów (pożyczek), należy umówić się na spotkanie w placówce bankowej lub można to zrobić telefonicznie – po wysłaniu formularza kontaktowego, przedstawiciel banku do nas zadzwoni. W takiej sytuacji doradca po zbadaniu wstępnej zdolności kredytowej, przedstawi nam kompleksową ofertę.

Zdolność kredytowa czynniki. Najważniejsze, które wpływają na jego ocenę

Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników, nie tylko dochody oraz rodzaj umowy o pracę (ale należy przyznać, że jest to jeden z najważniejszych).

Czy dostaniemy kredyt zależy między innymi od naszego wieku. Minimalny i maksymalny wiek kredytobiorcy każdy z banków ustala z reguły inaczej, ale zazwyczaj jest to 25-65 lat. Przy czym należy podkreślić, że np. w firmach pożyczkowych limit wieku jest bardziej rozpięty.

Banki bardzo niechętnie udzielają kredytów i pożyczek młodszym osobom. Dla banku jest to zdecydowanie większe ryzyko, z powodu braku historii kredytowej, większej skłonność młodego człowieka do zmiany pracy, jak i bardzo często uwzględniany w takim przypadkach zazwyczaj krótki staż pracy.

Samo miejsce zatrudnienia jest również bardzo istotne. Praca w tzw. budżetówce, w dużym przedsiębiorstwie czy wykonując wolny zawód, to generalnie lepsza ocena zdolności kredytowej, w porównaniu z klientem pracującym w małej firmie lub branży związanej z dużym potencjałem zwolnień i rotacji zatrudnienia.

jak sprawdzić zdolność kredytową w przypadku kredytu

Oczywiście nie są to wszystkie czynniki brane do wyliczenia przez bank zdolności kredytowej, to również ocena naszej zdolności kredytowej w BIK.

Jednakże wszystkie czynniki łącznie wpływają na ogólną ocenę zdolności kredytowej. Pamiętajmy, że im jest ona lepsza, tym na lepsze warunki kredytowania możemy liczyć.