kredyt gotówkowy 20 tys zł gdzie najtaniej

Kredyt gotówkowy 20 tys. zł. W jakim banku najtaniej pożyczyć? Najlepiej wszystko zacząć od początku, czyli zapoznać się z krótkim zestawieniem banków, w których o taki kredyt możemy zapytać.

Poniżej – lista banków: kredyt gotówkowy 20 tys. zł

Kredyt gotówkowy 20 tys. zł. W jakim banku najtaniej?

Oczywiście nie jest to pełna lista banków działających na rynku polskim. Absolutnie nie ma możliwości, aby zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, a dalej z ich porównaniem. Dlatego należy skupić się na najbardziej popularnych i łatwo dostępnych ofertach.

Taka lista ułatwi szybkie wyszukanie konkretnego kredytu: możemy zapoznać się nie tylko z najnowszymi ofertami banków, ale dodatkowo mamy możliwość wysłania formularza ws. kontaktu – przedstawiciel banku do nas przedzwoni.

Jeżeli natomiast posiadasz kilka kredytów i pożyczek gotówkowych i chcesz je połączyć w jeden kredyt, to nie bierz kolejnego kredytu gotówkowego, ale skorzystaj z konsolidacji kredytowej. Przeczytasz więcej w artykule: Konsolidacja kredytów bankowych do 50 tys zł.

Tani kredyt gotówkowy 20 tys. zł

Tani kredyt gotówkowy 20 tys. zł – czy to jest w ogóle możliwe? Kredyt gotówkowy na 20 tys. zł może być korzystnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujesz szybko pieniędzy na dowolny cel , ale czy tanim?

Żadna pożyczka czy kredyt nie należą do najtańszych rozwiązań, bo nie ma banku, który pożycza za 0 zł. Kredyt gotówkowy, jak zresztą każdy inny, to nie tylko kapitał główny do spłaty, ale także koszty dodatkowe, np. odsetki czy prowizja. To właśnie te wszystkie koszty wpływają na jego cenę  i… ocenę. Nie można oczywiście stwierdzić, bez porównania z innymi ofertami z innych banków, że dany kredyt jest tani. Najlepiej jest zatem zapoznać się z ofertami dwóch lub trzech banków, sprawdzić koszt całkowity kredytu (oraz RRSO) i zobaczyć, gdzie będzie najtaniej.

Wyszukując oferty kredytowe można zauważyć, że wiele banków nie wymaga założenia konta osobistego w ich banku, ale mogą zaproponować lepsze warunki, jeżeli taki rachunek otworzysz. Aby wziąć pożyczkę gotówkową musisz oczywiście wykazywać odpowiednią zdolność kredytową, która zależy głównie od uzyskiwanych dochodów (oraz wydatków). Duże znaczenie ma również wiarygodność kredytowa w BIK.

Kredyt gotówkowy w banku i raty kredytowe

Spłacając kredyt w banku, mamy możliwość wyboru systemu rat: równe i malejące. Od nich również zależy cena kredytu.

Raty równe – na początku spłacania kredytu gotówkowego większa część raty kredytowej stanowią odsetki. Pod koniec spłacany jest głównie kapitał. Z każdą ratą maleją miesięczne odsetki, a kapitał doliczany jest w taki sposób, aby wpłacana co miesięczna rata była identyczna.

Raty malejące – w początkowym okresie regulowania rat kredytowych, są one wyższe od rat stałych. Wraz z upływem czasu sukcesywnie maleją. W każdej racie spłacany kapitała jest na takim samym poziomie. Do tego dochody odsetki, malejące wraz ze spłatą kredytu. Wybierając raty malejące zapłacimy mniej za kredyt, ale wymagana jest większa zdolność kredytowa (lub należy wydłużyć czas spłaty przy takim samym kredycie lub zmniejszyć wartość kredytu).

Ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 20 tys zł?

Jaka będzie rata kredytowa dla kredytu na 20 tys. zł zależy między innymi od czasu kredytowania. Symulacja rat kredyt gotówkowy 20 tys. zł:

  • 1 rok – 1730,44 zł
  • 2 lata – 904,45 zł
  • 3 lata – 620 zł
  • 4 lata – 481,62 zł
  • 5 lat – 394,28 zł
  • 6 lat – 336,16 zł
  • 7 lat – 294,74 zł
  • 8 lat – 263,76 zł
  • 9 lat – 239,74 zł
  • 10 lat – 220,59 zł

Jeżeli szukamy kredytu gotówkowego na 30 tys zł, to oferty i raty sprawdzisz TUTAJ.

Im dłużej spłacamy kredyt gotówkowy na 20 tys zł, tym mniejsza będzie rata, ale jednocześnie zwiększają się koszty kredytowe z odsetek. Jednocześnie warto zauważyć z wydłużeniem spłaty o 1 rok, wysokość raty kredytowej nie spada już tak dynamicznie do poprzedniego okresu.

Rata kredytowa powinna być zatem nie tylko dopasowana do naszej zdolności kredytowej, ale również do obecnej i przyszłej sytuacji finansowej.