Trudno jest samodzielnie wybrać korzystny kredyt mieszkaniowy w długim okresie kredytowania. A jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, to praktycznie nie jest to możliwe i jesteśmy skazani na różne oferty. Również te mało korzystne.

To co wówczas zrobić? Najlepiej jest wówczas zaufać doświadczonym ekspertom. Można napisać kolokwialnie, że eksperci „zjedli zęby” na kredytach mieszkaniowych i wiedzą na jaki parametry kredytu zwracać uwagę, jak je porównać i wybrać odpowiedni dla nasze sytuacji finansowej i zdolności kredytowej.

KREDYTY MIESZKANIOWE BANKI I POŚREDNICY FINANSOWI

Jeżeli jesteś specjalistą w dziedzinie finansów, to z pewnością poradzisz sobie z analizą kredytów mieszkaniowych dostępnych w bankach. A co w przypadku, jeżeli nasza wiedza jest na podstawowym poziomie i nie wiemy, jaki bank wybrać? Jakie dokumenty przygotować i jaką mamy zdolność kredytową? Warto wówczas skorzystać z usług eksperta finansowego.

Przede wszystkim zaoszczędzimy czas na wyszukiwaniu kredytów, a po drugie warto z korzystać z takiej bezpłatnej pomocy, jeżeli zależy nam na porównaniu kredytów i wyborze dopasowanej oferty kredytowej do naszych możliwości finansowych.

Niezbędna pomoc eksperta finansowego

W czym pomoże ekspert finansowy? Jeżeli potrzebujesz mieszkania, to z pewnością ekspert nie pomoże Tobie w jego wyszukaniu, ale już powie w jaki sposób sfinansować jego zakup korzystając z kredytu mieszkaniowego.

Sprawdzą dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę bankową. Kredyty hipoteczne zaciągane są na kilkanaście – kilkadziesiąt lat, w ciągu których nie wiemy co się może wydarzyć. Obecnie jest wszystko w porządku i nie masz żadnych kłopotów finansowych. Ale w przyszłości sytuacja może się zmienić, a kredyt hipoteczny będzie trzeba spłacać dalej. To co wówczas? Warto się więc w jakiś rozsądny sposób zabezpieczyć, np. poprzez odpowiednie ubezpieczenie i gromadzenie oszczędności. Jakie wybrać ubezpieczenie? I tutaj odpowiedź znajdzie ekspert finansowy.

Ile kosztuj opłata za spotkanie z pośrednikiem finansowym?

No dobrze, to ile w takim razie należy za to zapłacić? Nic, jeżeli skontaktujesz się z pośrednikami, których znajdziesz powyżej. To jak taki pośrednik zarabia? Pośrednicy finansowi zazwyczaj nie pobierają opłat bezpośrednio od klienta. Wynagrodzenie takie otrzymują od banków i instytucji finansowych, i to pod warunkiem, że klient skorzysta z produktu.

Banki dlatego płacą pośrednikom, ponieważ ci wykonują zadania, które musieliby wykonać ich pracownicy. Jeżeli zdecydujemy się na wybór pośrednika finansowego, wybraliśmy produkt, to wówczas ekspert przekazuje bankowi klienta. Jest one już poinformowany o szczegółach oferty, posiada potrzebne dokumenty i wypełniony wniosek. Co pozostaje bankowi? Sprawdzenie zdolności i wiarygodności kredytowej i dopełnienie formalności.