kredyty pożyczki leasing jednoosobowa działalność gospodarcza

Porównywarka kredyty i pożyczki dla jednoosobowej firmy – sprawdź poniżej, gdzie możesz ubiegać się o kredyt lub pożyczkę gotówkową, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą.

Prowadząc działalność gospodarczą możesz być zmuszony do zastanowienia się nad dalszym finansowaniem prowadzonej działalności. Może to być zarówno efekt wprowadzania inwestycji lub utrzymania bieżącej płynności finansowej. Masz do wyboru wówczas kredyty bankowe: kredyty inwestycyjne oraz kredyty obrotowe – poniżej można zapoznać się z kilkoma możliwościami.

Bardzo często jednak takie oferty kierowane są dla firm działających długi okres czasu na rynku. Nowe firmy praktycznie nie mogą liczyć na kredyt bankowy i są zmuszone szukać pożyczek pozabankowych dla firm. W tym przypadku warto również rozważyć możliwość założenie konta bankowego firmowego (debet i linia kredytowa) lub wybór oferty leasingowej.

Kredyty i pożyczki dla jednoosobowej firmy czy może leasing?

Leasing dla firmy jest alternatywą dla kredytu lub pożyczki gotówkowej. Dlatego też w niektórych przypadkach jest bardziej opłacalne i racjonalne wziąć w leasing samochód niż w banku kredyt samochodowy.

Leasing samochodu to korzystne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz nowy samochód na firmę, ale nie masz wystarczających środków.

Bardzo często jest tak, że miesięczne opłaty leasingowe są niższe (i niekiedy to znacznie) niż przy kupowaniu samochodu na kredyt. Zanim wybierzesz firmę leasingową należy nie tylko porównać koszt leasingu i kredytu, ale u zastanowić się, która z opcji będzie bardziej korzystna z punktu prowadzonej działalności gospodarczej.

Najbardziej popularny jest leasing samochodu

Zastanów się jak intensywnie będziesz użytkował samochód? Ile kilometrów nim przejedziesz w skali miesiąca i roku? Firmy leasingowe mają różne zapisy w kwestii przebiegu auta. Powinieneś wziąć pod uwagę, jak długo planujesz użytkować samochód wzięty w leasing (okres leasingu w dużym stopniu decyduje o koszcie leasingu) i czy stać Ciebie na niego.

Koszty leasingowe muszą oczywiście zmieścić się w zakresie możliwości budżetowych Twojej firmy, aż do końca trwania umowy. O dokonanie kalkulacji poproś firmę leasingową – każdą, do której udasz się na spotkanie. Jeżeli można (a wielu przypadkach można) negocjuj cenę leasingu, aby uzyskać możliwie najmniejsze koszty leasingowe.

Pamiętaj, aby dokładnie przeanalizować dokładnie umowę zanim ją podpiszesz. Czy wiesz jakie są warunki wykupu auta na koniec trwania umowy leasingu? Zapytaj się o wszystkie niejasności w umowie leasingowej, a także przejedź się wybranym samochodem.

Tani leasing jest możliwy do uzyskania. Należy jednakże zapoznać się z kilkoma ofertami i przeanalizować celem wybrania najbardziej korzystniejszej oferty leasingu.

Leasing – podstawowe informacje

Leasing jest ofertą kierowaną do przedsiębiorców prowadzących własne firmy.

Przedmiotem umowy leasingowej mogą być składniki lub prawa majątkowe, gdzie można wymienić np. budynki i budowle, maszyny i urządzenia oraz środki transportowe.

Leasingodawca – podmiot finansujący, dokonujący zakupu przedmiotu leasingu, np. samochód, celem oddania go do używania drugiej stronie umowy. Zazwyczaj jest to firma specjalizująca się w tego rodzaju usługach.

Leasingobiorca – podmiot korzystający z przedmiotu leasingu, np. samochodu, na podstawie podpisanej umowy z podmiotem oferującym leasing. W zamian za korzystanie z przedmiotu leasingu uiszcza opłaty leasingowe na rzecz leasingodawcy.

Zabezpieczenie leasingu. Z uwagi na to, że firma leasingowa pozostaje właścicielem przedmiotu leasingu, pozwala na uproszczenie procedury zawieranych umów oraz nie wymaga ona zbyt wielu dodatkowych zabezpieczeń spłaty. Jeżeli klient nie płaci rat leasingowych, firma może przejąć przedmiot leasingu.

porównywarka kredyty i pożyczki dla jednoosobowej firmy

Rachunki bankowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej sprawdzisz w TYM MIEJSCU.