porównywarka pożyczki hipoteczne

Porównywarka pożyczki hipoteczne, czyli kto dla Ciebie porównania kilka propozycji bankowych w segmencie pożyczek hipotecznych? Nie musisz tego robić samodzielnie, jeżeli nie wiesz. Umów się ze specjalistą, który pomoże Tobie wyszukać odpowiednią propozycję.

Czym się różni pożyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego? Tym, że taka pożyczka może zostać przeznaczona na dowolny cel, w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, który jest przeznaczony na cele stricte związane z nieruchomością (np. jej zakup lub remont). Możesz zatem taką pożyczkę hipoteczną przeznaczyć na remont generalny domu, remont garażu, zakup samochodu lub działki ogrodniczej.

W obu przypadkach zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Poniżej można sprawdzić, z jakim pośrednikiem warto się umówić na bezpłatne spotkanie dotyczącym pożyczek hipotecznych.

Pożyczka hipoteczna, tańsza niż pożyczka gotówkowa?

Czy taka pożyczka jest tania? Większość banków oferuje pożyczki hipoteczne od 30-50 tys. zł, ale zdarzają się oferty, gdzie nie można pożyczyć mniej niż 50 tys. zł.

Jest ona tańsza niż kredyt lub pożyczka gotówkowa na taką samą kwotę, ale nieco droższa od kredytu hipotecznego. W przypadku pożyczek hipotecznych, podobnie jak przy kredycie hipoteczny, ponosimy dodatkowe koszty związane z czynnościami okołokredytowymi (np. wpis hipoteki).

Czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy, od momentu złożenia wniosku do wypłacenia pożyczki jest dłuższy niż przy kredycie gotówkowym, ale pieniądze można pożyczyć na znacznie dłuższy czas, niż tylko 10 lat.

Aby wybrać jak najlepszą opcję poproś w banku lub pośrednika finansowego o symulację pożyczki gotówkowej i hipotecznej dla tej samej kwoty.

porównywarka pożyczki hipoteczne w bankach

Nie potrzebujesz pożyczki hipotecznej, ale kredytu hipotecznego na zakup mieszkania? Sprawdź banki oraz pośredników finansowych, którzy pomogą wybrać odpowiedni kredyt mieszkaniowy.