rachunek bankowy dla firmy jednoosobowej

Porównywarka rachunki bankowe dla firm i wiesz już, gdzie można założyć konto bankowe, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą.

Rachunek firmowy nie jest wymagany przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Owszem jest konieczne posiadanie rachunku w banku do płatności ZUS czy do US, ale żadne przepisy nie wymagają posiadania rachunku bankowego stricte firmowego. Bardzo często takie rachunki są droższe w prowadzeniu niż konto osobiste, ale można znaleźć także darmowe rachunki firmowe, chociaż takich ofert bankowych jest coraz mniej.

Czy warto jest założyć konto bankowe

Plusy konta firmowego? To przede wszystkim większa przejrzystość w prowadzeniu płatności firmowych i odseparowanie ich od płatności osobistych. Dodatkowo po pewnym czasie możemy liczyć na możliwość wysłania wniosku o otworzenie linii kredytowej czy debetu w rachunku – jest to istotne zwłaszcza wówczas, gdy jako młody przedsiębiorca nie możemy liczyć na tradycyjny kredyt bankowy. Posiadając takie konto firmowe możemy liczyć również na oferty bankowe skierowane tylko i wyłącznie dla posiadaczy takiego rachunku.

Konto bankowe firmowe możemy założyć na dwa sposoby: w placówce bankowej i przez internet. Jeszcze kilka lat temu, najbardziej popularne było założenie rachunku bezpośrednio w banku. Obecnie większość osób skłania się do zakładania takiego konta przez internet, wypełniając bezpieczny, szyfrowany formularz.

Zanim wybierzemy bank i podpiszemy umowę o prowadzenie konta firmowego, warto je porównać i wybrać najlepsze, które będzie dopasowane do prowadzonej działalności gospodarczej. Konieczne jest zatem zapoznanie się z tabelą opłat i prowizji, jak również z regulaminem, zwłaszcza jeżeli są oferowane różne bonusy w zakresie jego prowadzenia.

Porównywarka rachunki bankowe dla firm – na co zwracać uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku i konta firmowego, jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą?

  • jaka jest wysokość opłat i prowizji (Tabela Opłat i Prowizji) za prowadzenie rachunku, używanie kart płatniczych, przelewy, opłaty stałe, wpłaty i wypłaty w placówkach banku.
  • lokalizacja placówek bankowych i placówek partnerskich,
  • liczba i lokalizacja bankomatów,
  • dostępność usług przez internet, telefon komórkowy,
  • oprocentowanie rachunku (czy wolne środki są oprocentowane i na jaką kwotę),
  • dodatkowe usługi w ramach konta bankowego, np.: możliwość założenia lokaty online, zmiana rachunku na inny, wniosek o kredyt lub limit w koncie, itp.

porównywarka rachunki bankowe dla firm jednoosobowych

Jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej, a chciałbyś założyć konto bankowe osobiste przez internet, to skorzystaj z porównywarki kont bankowych.