Pożyczki pozabankowe. Każdy pożyczy?

Macie jakieś dłuższe przemyślenia na temat finansów? Napiszcie w komentarzach, z zaznaczeniem, że można go zamieścić w formie wpisu na blogu. List od czytelnika blogu:

Jeżeli ktoś myśli, że osoba zadłużona nie może dostać pożyczki pozabankowej w firmie internetowej, to przykład z mojego otoczenia wskazuje jednak na coś innego.

Osoba notowana w BIK i od kilku miesięcy w BIG. Niespłacone kredyty w kwocie ponad 40 tys zł, komornik na pensji. Dodam tylko, że pieniądze zostały przepuszczone na maszyny i totolotek. Później również były brane pożyczki w stacjonarnych firmach pożyczkowych. Aby spłacić poprzednią pożyczkę, przegraną, brał kolejną. I tak w kółko, aż nie było firmy, która chciała a mu pożyczyć pieniądze, pętla zadłużeniowa rosła, a kolejne sprawy szły do sądu i do komornika.

Po kilku miesiącach sprawa zaczęła się od nowa. Pożyczanie pieniędzy od ludzi, bo ponownie przegrał pieniądze na maszynach. Kiedy nie miał od kogo pożyczyć, pożyczyła mu firma pożyczkowa, w której brał już poprzednio i miał duże problemy ze spłatą pożyczki. Nie tylko były opóźnienia w spłacie rat, ale także w mniejszych kwotach niż były zadeklarowane. W tym przypadku jednak nie było obsługi domowej. Pożyczka pozabankowa była tańsza. Zastanawia mnie czy firma nie miała odnotowane, że to niesolidny klient i że były kłopoty z uregulowaniem pożyczki? Czy może liczyła na to, że zarobi więcej, ponieważ „z pewnością będą opóźnienia i dowalimy odsetki i inne koszty. Zarobimy więcej„.

Pożyczki pozabankowe dla każdego, kto poprosi…?

Jako osoba bezrobotna w tym czasie, otrzymał również pożyczkę w firmie pożyczkowej internetowej w V. Czyli są jednak pożyczki pozabankowe dla osób bezrobotnych.

Kolejną, jak na razie, chyba, ostatnią firmą pożyczkową, która mu pożyczyła pieniądze jest znana firma pożyczkowa w internecie, która deklaruje na pierwszej stronie, że „nie udziela pożyczek bez BIK”, a każdy wniosek o pożyczkę jest bardzo dokładnie sprawdzany. G… prawda. Można napisać, że jest to zarówno pożyczka bez BIK, jak i pożyczka z komornikiem. Dostał tu również pożyczkę, której oczywiście nie spłacił, bo przegrał.

Teraz czekam, która firma pożyczkowa da mu pożyczkę po wpisaniu do bazy dłużników BIG.